Eğitimde Kalite ve Tecrübe
 

BU SİTE SATILIKTIR

0541 439 19 10

BU SİTE SATILIKTIR

0541 439 19 10
 

Hakkımızda

Ankara Dershanesi bir ailedir , öğrencilerimiz de bu ailenin en kıymetli bireyleridir.Öğrencilerimiz için kendi evini aratmayan,aynı güven ve huzuru veren,gün boyu rahat çalışma olanakı sağlayan ortamlar yaratılmıştır.
Dershanemiz başarının sağlıklı veli-öğrenci-öğretmen ilişkisi kurmaktan geçtiğini bilir ve bunun için veli ile yakın ilişkiler kurar,öğrenci sayısını 120 ile sınırlı tutar.Öğrenci sayısının azlığı eğitmenlerimize her öğrenci ile bire bir ilgilenme olanakı tanımaktır.Öğrencilerin sadece kuruluş içindeki tarama ve deneme imtihanı sonuçları değil,okul başarıları da bizim için önemlidir.Öğrencilerimizin okul notları da rehberlik servisince titizlikle takip edilmekte,okul sınavları için klasik tipte sınavlar uygulanıp öğrencilerin eksikleri giderilmektedir.Ödevlendirmeler yoluyla günlük çözülen soru adetleri ve çalışılan derslerin takip edeni yapılır,bu yöntemle mutlak ve üstün başarı hedeflenmektedir.Sistemimizde tam ve etkin öğrenme esastır.
Öğrencilerine en iyi öğretim olanaklarını sağlamak için tam öğrenme modeli uygulanmaktadır. Tam öğrenme modelinde fakatç tüm konuları, tüm öğrencilere eksiksiz olarak öğretmektir. Bir sınıfta bulunan öğrencilerin, birbirlerine yakın informasyon birikimine, öğrenme hızına ve öğrenme biçimine haiz olmaları dersin etkinliğini arttırmaktadır. Bundan dolayı öğrencilerin bilgi birikimi, ilgi alanları ve öğrenme hızları bakımından homojen sınıflarda yer almaları gerekmektedir.
Benzeşik yapıya sahip olan sınıflarda, konunun aktarım biçimi ve hızı sınıfın yapısına bakılırsa belirlenir. Amaç dersin aktarımı sırasında olabildiğince yüksek oranda öğrencinin konuyu tam öğrenmesini sağlayabilmektedir.
Tam öğrenme modelinde dersler işlendikten sonra, etütlerde tekrar yapılmaktadır.
Her derslik için görevlendirilen danışman öğretmen, sınıfındaki öğrencilerin çalışmalarını yakından izleyerek rehberlik birimi ve veli ile sürekli mesajşim halinde çalışır. Sınıf danışman öğretmeni, öğrencisinin sadece kendi dersindeki değil, öteki derslerdeki performansını da izler. Velilerimiz sınıf danışman öğretmeni ile istediği zaman görüşerek öğrencisi ile ilgili informasyon paylaşımında bulunabilir.