Eğitimde Kalite ve Tecrübe
 

BU SİTE SATILIKTIR

0541 439 19 10

BU SİTE SATILIKTIR

0541 439 19 10
 

Etimesgut Dershane

Bireyler ilk temel eğitimlerini aile tarafından almaktadır. Belli bir yaşa kadar devam eden bu temel eğitim daha sonra yerini eğitim kurumlarına devretmektedir. Birey ciddi anlamda ilk defa aileden ayrılığı yaşamakta ve sosyalleşmektedir. Bu yaşlarda alınacak eğitim büyük önem taşımaktadır aynı zamanda birçok amaca yönelik olmaktadır. Bu hedefler arasında bireylerin ahlaki açıdan dürüst, sorumluluk sahibi, sorumluluklarını yerine getiren, ülkesi adına çalışabilecek potansiyelde bilgi birikimi kazanmaları vardır. Bunları bireylere kazandırmak elbette kolay değildir ve uzun bir süreci kapsamaktadır. Bu süreç zorunluluk çerçevesinde ülkemizde on iki seneyi kapsamaktadır. Ve her eğitim kademesinde temel alınan farklı konular ve amaçlar vardır. Çoğu amaç ortak olarak belirlenmiş olsa da yöneticilerin oluşturduğu bazı özel hedefler kurumları birbirinden ayıran noktaları oluşturmaktadır.


Eğitim kademelerinden birisi olan lise, öğrenciler adına oldukça önemli bir zamanda gerçekleşmektedir. Burada bulunan öğrenciler gelişimsel dönemleri açısından kimlik kazanımlarını sağladığı döneme denk gelmektedir. Kişiliklerini tam olarak ortaya çıkardıkları ve hayatının bundan sonra kalan zamanını etkileyen özelliklerini bu dönemde oluşturmaktadır. Eğitim ise bu oluşum içerisinde öğrenciye yardımcı ve destekleyici konumdadır ayrıca bulunan eğitim ortamı da öğrenciyi etkileyen başlıca unsurlardandır. Tüm bunları göz önünde tutarak eğitimini gerçekleştiren kurumumuz dışında Etimesgut dershane ilçesinde bulunduğunu düşünmüyoruz. Bu bizi diğerlerinden küçük olarak görülse de ayıran özelliklerdir. Bu dönemin sağlıklı atlatılması en dikkat edilen noktadır.


Özel Kurslar Etimesgutta Çoksa Bizim Onlardan Farkımız Ne?

Evet, etimesgut dershalerde sayı olarak fazlaca bulunmaktadır ancak bizleri tercih etmeniz adına farklılıklarımız bulunmaktadır. Bunun başında öğrencileri lise dönemleri boyunca yaşadıkları ergenlik dönemine dair oluşturdukları stres ve bunaltıcı psikolojiden kurtarabilmek ve onları daha sağlıklı, mutlu bireyler olarak yetiştirebilmek için dershanemizde bulunan psikolojik danışmanlar sayesinde onlara psikolojik yardımlar sağlamaktayız. Psikolojisi sağlam olan birey doğrudan derslerine de olumlu etkiyle yaklaşmaktadır. Mutlu birey, çevresiyle uyumlu, sosyalleşebilen ayrıca dersleriyle ilgilenip sorumluluklarının farkında olan bireylerdir. Bu sayede temelde oluşan sorunları gidererek çoklu ortamlarda ve en başta eğitimde fayda sağlamaya çalışmaktayız.

Comments are closed.