Eğitimde Kalite ve Tecrübe
 

BU SİTE SATILIKTIR

0541 439 19 10

BU SİTE SATILIKTIR

0541 439 19 10
 

BATIKENT’TE DERSHANE

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Ankara Batıkent’te de dershaneler büyük onem taşımaktadır. Ayrıca son zamanlarda neredeyse her yıl değişen sınav sistemleri dershaneleri ihtiyaç olarak göstermektedir. Dershaneye gitmeyen öğrenci başarısız olacak algısı toplumda iyice yer etmiş. Bunu bilen ailelerde çocuğunu bir dershaneye göndermeyi mecburiyet olarak görüyor. Fakat her dershane öğrenciyi başarılı olma yolunda doğru ilerlemesine katkı sağlamıyor. Bunun için Batıkent’te Dershane olarak biz Odtülüler eğitim kurumları önceliğimizi öğrencilerin ilerledikleri yolda başarı ile hedeflerine ulaşmalarını sağlamaktır. Bizi tercih eden her velimize ve her öğrencimize bunun garantisini veriyoruz. Dershanemizde bazı kurumlarda olduğu gibi stajyer öğretmen bulunmamaktadır. Kendi branşlarında deneyimli, öğrencilerine ve öğretmeye önem veren eğitimcilerimiz mevcuttur. Bu eğitimcilerimiz ile işlenen derslerde ezbere dayalı değil tamamen hafızada kalıcılık esas alınarak anlatılan konu ile ilgili şifreleme teknikleri gösterilir. Bu teknikler öğrencilerin aklında uzun süre kalıcı olacağından sınavlarda soru kaçırma ihtimali minimum olur.

Sınava kadar aralıklarla deneme ve tarama sınavları yapıyoruz. Bu sınavlar öğrencinin eksiklerini anlamanın en iyi yoludur. Ayrıntılı bir analiz sonrasında hangi ders ve konularda eksiği varsa öğrenciyi onlara daha çok yönlendiriyoruz. Bu denemelerin sonuçları ayrıca öğrencilerin seviyesini de haber verdiği için seviye grupları adını verdiğimiz sınıflardan uygun olanına yerleştiriyoruz. Batıkent’te Dershane denilince akla gelen bir kurum olarak uygulamaya koyduğumuz bu seviye grupları sayesinde öğrenci daha rahat anlamaya ve kavramaya başlar. Öğretmen açısından bir nevi kolaylık olur. Çünkü karışık sınıflarda potansiyel olarak birbirinden farklı öğrencilere göre ders anlatmak zordur. Ayrıntılı anlatsa zeki öğrenciler sıkılacak, biliyorlar farzedip üstü kapaklı anlatsa bilmeyen öğrenciler bocalayacak. Bizim sistemimizde bu sorun ortadan kalkmış oluyor.

Batıkent’te Dershane olarak Odtülüler Dershanesinde zorlu geçen sınav sürecinde öğrencilerimizin her sorununda yardımcı olmaya çalışan rehber öğretmenlerimiz vardır. Bu rehber öğretmenlerimiz öğrencilerin sınav kaygısını ve stresini azaltmaları, derslerde ve sınavlarda motivasyon dağılmasını önlemeleri vs. gibi birçok konuda yardımcı olurlar. Aynı zamanda kendileri için doğru olan çalışma şeklini bilemeyen öğrenciler için her biri ile özel olarak iletişime geçip onların ihtiyaçlarına göre bir çalışma programı hazırlarlar. Bu çalışma programına düzenli ve disiplinli bir şekilde uyan öğrenciler zamanla daha başarılı ve eksiklerini kapatmış olduklarını göreceklerdir.

Comments are closed.